• 23 lipca 2024

Historia firmy Huawei nadawałaby się na świetny scenariusz filmowy. Założona w 1987 roku w małej wiosce rybackiej, w 30 lat przeobraziła się w ogromną korporację zatrudniającą tysiące ludzi na całym świecie. Dlatego na pytanie: Huawei - jaka to firma? - zdecydowanie trzeba odpowiedzieć, że jedna z najlepszych.

Z jakiego kraju pochodzi firma Huawei?

Ta mała wioska rybacka, o której wspomnieliśmy wcześniej, to dzisiejsze miasto Shenzhen w Chinach. Dzięki temu, że władze wykształciły tam specjalną strefę ekonomiczną, szybko stała się ogromną metropolią. Dzisiaj już niczym nie przypomina miejsca, w którym zaczynała firma Huawei.

Huawei - co to za firma?

Ren Zhengfei w 1987 roku założył Huawei Technologies. Początkowo marka zajmowała się sprzedażą centrali telefonicznych. Z czasem, po różnego rodzaju modernizacjach, Ren postanowił, że czas tworzyć własne produkty. Przez kilka lat marka pod nową odsłoną działała tylko na rynku chińskim, jednak z czasem udało jej się pozyskać również rynki zagraniczne.

Momentem przełomowym był rok 2003, kiedy to zaprezentowano pierwszy telefon. Jednak prawdziwym sukcesem był rok 2006 - Huawei wyprodukowało U626 z łącznością 3G. Firma otrzymała kilka nagród i tym sposobem poszła ścieżką urządzeń mobilnych.

huawei firma

Firma Huawei - opinie

Rok 2013 był szczególnie ważny dla marki Huawei. To wtedy wydano pierwszy telefon Huawei Lite, który zachwycił wielu użytkowników.

A jak jest dzisiaj? To jeden z największych producentów urządzeń mobilnych. Stoi ramię w ramię z takimi firmami jak Apple czy Samsung. To właśnie koreańska firma jest największą konkurencją, jeśli chodzi o Androida dla Huawei. Na pytanie: jaka firma jest lepsza: Samsung czy Huawei, ciężko odpowiedzieć, ponieważ obie marki konsekwentnie prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach. Trzeba jednak przyznać, że telefony Huawei to obecnie jedne z najlepszych urządzeń na rynku. Charakteryzują się przede wszystkim swoim ciekawym designem i doskonałymi aparatami.

Polecane modele Huawei

Huawei Mate 20 Pro to jeden z najnowszych smartfonów azjatyckiego producenta. Bardzo szybko zyskał popularność wśród wielu użytkowników. Procesor Kirin 980, 6 GB RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej sprawiają, że jest to sprzęt do zadań specjalnych. Dodatkowo wyświetlacz OLED 6,4 cale i doskonały aparat to dwie rzeczy, dzięki którym użytkowanie smartfona to czysta przyjemność. Zakrzywiony ekran ze sporym notchem sprawia, że telefon wygląda bardzo stylowo. W najnowszych telefonach Huawei producent stawia przede wszystkim na aparat. Dzięki temu dostajemy doskonałe zdjęcia, które zachwycą nawet największych znawców fotografii.

Firma Huawei tworzy dobrze wyglądające telefony, które łączą w sobie świetną specyfikację i solidne wykonanie. Staje się niekwestionowanym liderem, zaraz po Apple i Samsungu. Smartfony Huawei to doskonała propozycja dla osób, które poszukują sprawdzonych telefonów z Androidem. Historia marki jest świetnym przykładem dla młodych przedsiębiorstw, które marzą o sukcesie globalnym. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top