• 17 czerwca 2024

Chińskie telefony Xiaomi to połączenie niskiej ceny i dobrej specyfikacji. Od kilku lat jest to zdecydowany lider, jeśli chodzi o tzw. średniaki. Firma działa od 2010 roku i przez te kilka lat zdążyła udowodnić, że jej polityka się sprawdza. Coraz więcej użytkowników przekonuje się do smartfonów chińskiego giganta, a nawet najwięksi sceptycy muszą przyznać, że telefony te wyróżniają się na tle konkurencji.

Podobno założyciel marki Xiaomi był ogromnym miłośnikiem urządzeń mobilnych. Jeszcze przed startem marki dokładnie analizował wygląd i specyfikacje konkurencyjnych urządzeń. Dzięki temu dziś chiński telefon Xiaomi zbiera dobre opinie na całym świecie.

Chińskie telefony Xiaomi - krótka historia marki

Pierwszym telefonem, który zaprezentowała firma Xiaomi, był smartfon Mi 1. Już na starcie wyróżnił się spośród innych telefonów, które proponowała konkurencja. Był o około 40% tańszy od innych smartfonów z podobną specyfikacją. Jego sprzedaż wyniosła 7 milionów egzemplarzy, co przebiło najśmielsze oczekiwania producenta.

Kolejnym ważnym krokiem w chińskiej firmie było wypuszczenie linii Redmi. Telefony z tej serii należą do niższej półki cenowej. Z czasem stały się tak popularne, że niedawno podjęto decyzję, aby Redmi przeobraziło się w osobną marką. Kolejne modele udowodniły, że dobra specyfikacja może iść w parze z niską ceną i ciekawym designem.

chiński telefon Xiaomi

Chiński telefon Xiaomi - modele i cena

Marka Xioami ma do zaoferowania trzy linie telefonów. Obok głównego Mi, ważne miejsce zajmuje Redmi i ostatnio popularny Pocophone. Telefon chiński Xiaomi charakteryzuje stosunkowo niska cena do dobrej specyfikacji.

Xiaomi Mi 9 to najnowszy telefon chińskiej marki, którego cena wynosi ponad tysiąc złotych. To flagowe urządzenie naprawdę robi wrażenie swoim designem i tym, co ma na pokładzie. Na uwagę zasługują parametry: 6 GB RAM i procesor Snapdragon 855, które sprawiają, że jest to urządzenie do zadań specjalnych. Ten model z łatwością może konkurować z flagowcami innych producentów.

Redmi to z kolei doskonała propozycja dla osób, które na smartfona nie chcą wydawać dużych pieniędzy. Przykładowym modelem jest Redmi 7, którego można dostać już za około 800 zł. Telefon ten posiada procesor Snapdragon 632 i 3 GB RAM. To dość imponujące dane techniczne jak na średniaka. Dodatkowo minimalistyczny design i solidny materiał, z którego został wykonany sprawiają, że telefon Xiaomi zbiera dobre noty.

Nowością na rynku jest Pocophone, który napędzany jest przez ośmiordzeniowy procesor, przez co nazywany jest prawdziwym demonem szybkości. Jest to urządzenie skierowane dla najbardziej wymagających użytkowników. Sprawdzi się zarówno jako telefon biznesowy, jak i taki, z którego zadowoleni będą gracze. Wisienką na torcie jest design z modnym ostatnio notchem.

Chiński telefon Xiaomi od kilku lat jest jednymi z najchętniej wybieranych urządzeń. Dobra specyfikacja w pakiecie z ciekawym designem i solidnym wykonaniem sprawia, że smartfony tej marki wielu przypadną do gustu. Szeroki wybór modeli i różnych linii sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top