• 24 maja 2024

Trzy najlepsze chińskie marki telefonów prześcigają się w innowacyjnych rozwiązaniach i ciekawym designie swoich urządzeń. Telefony tych producentów to połączenie niskiej ceny i doskonałej specyfikacji. Dzięki tym firmom słowo “chiński” nabrało nowego znaczenia - to gwarancja dobrej jakości i niskiej ceny. O jakich firmach mowa i co mają w swojej ofercie?

Huawei - gigant, którego wszyscy znają

Znane chińskie marki telefonów, czyli jakie? Pierwszą marką, która przychodzi na myśl jest Huawei. To ogromne przedsiębiorstwo, które zatrudnia tysiące ludzi na całym świecie. Historia tej firmy mogłaby być świetnym pomysłem na scenariusz filmowy. Narodziła się w małej wiosce rybackiej i początkowo oferowała przełączniki sieciowe - teraz jest jedną z największych firm oferujących urządzenia mobilne i nie tylko.

Jakie są telefony tej marki? Huawei stawia przede wszystkim na bardzo ciekawy design i świetne wyposażenie. Smartfony Huawei znane są z doskonałych aparatów. To urządzenia dla miłośników fotografii i filmów. Wiele funkcji pozwala tworzyć i przerabiać znakomite zdjęcia. Od jakiegoś czasu bardzo dużą popularnością cieszy się linia Honor. Są to telefony ze średniej półki cenowej, które przyciągają fantastyczną specyfikacją i oryginalnym designem. Dlatego też telefony tej marki są idealną propozycją dla osób, które zwracają uwagę nie tylko na to, co urządzenie ma na pokładzie, ale też jak się prezentuje.

chińskie telefony

Xioami - chińska marka telefonów

Firma Xiaomi zrewolucjonizowała rynek mobilny. Powstała w 2010 roku i od tego czasu zdążyła wywalczyć sobie miano jednego z najchętniej wybieranych, chińskich producentów smartfonów. Na czym polega jej fenomen? Przede wszystkim Xiaomi oferuje dużo tańsze niż konkurencja telefony o podobnej specyfikacji. Kiedy wydała swój pierwszy model Mi, jego sprzedaż przekroczyła najśmielsze oczekiwania producenta. Bardzo długo porównywano markę do Apple, bo faktycznie pierwsze smartfony przypominały wyglądem kultowego Iphona.

Jednak z czasem to do firmy Xiaomi zaczęto porównywać inne marki. Założycielem Xiaomi jest Lei Jun, który podobno jeszcze przed powstaniem firmy był ogromnym fanem urządzeń elektronicznych. Mówi się, że rozkładał urządzenia różnych producentów i drobiazgowo sprawdzał, jak są one zbudowane. Co różni markę Xiaomi od innych? Przede wszystkim polityka firmy odbiega od klasycznego podejścia. Chiński tygrys nie inwestuje w marketing tak dużo, jak inne marki, dzięki czemu telefony - mimo doskonałej specyfikacji - są dostępne w dużo niższych cenach. Obecnie w sprzedaży są trzy linie chińskich telefonów Xiaomi: budżetowe Redmi, flagowe Mi i biznesowy Pocopohne. Zobacz...

OnePlus - nowość w świecie chińskich marek telefonów

Firma OnePlus została założona w 2013 roku, więc jest to dość młode przedsiębiorstwo. Dużą rolę w wypromowaniu marki odegrały media społecznościowe. Innowacyjnym rozwiązaniem był sposób, w jaki można było nabyć pierwszego smartfona tej firmy. Potrzebne było zaproszenie - tego typu zagranie sprawdziło się i marka OnePlus odniosła duży sukces. Telefony OnePlus zgarniają wiele pozytywnych opinii. Największą popularnością cieszą się modele OnePlus 5 i OnePlus 5T. To doskonałe smartfony, które pamięcią wewnętrzną i RAM przebijają urządzenia innych producentów. Wisienką na torcie jest bardzo niska cena, w porównaniu do możliwości telefonu. OnePlus z pewnością stał się ogromną konkurencją dla Xiaomi. 

Najlepsze chińskie marki telefonów to doskonały wybór, jeśli nie chcesz wydawać bardzo dużo i jednocześnie cieszyć się z solidnego smartfona. Świetna specyfikacja tych telefonów w połączeniu z ciekawym designem sprawiają, że są to doskonałe urządzenia - nawet dla najbardziej wymagających użytkowników.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top