• 15 kwietnia 2024

Xiaomi wprowadził na rynek pod marką Redmi w 2013 roku. Od tego czasu chińska firma wprowadza na rynek smartfony, które oferują mnóstwo huku za ciężko zarobione pieniądze. Nie dziwi więc, że gama Redmi odnotowała silny wzrost. Duże pytanie brzmi: jak dobrze ta gama smartfonów się starzeje? Przyjrzeliśmy się temu, czy Redmi Note 7 jest nadal warty zakupu w 2020 roku.

Xiaomi sprytnie umieścił Redmi, aby przejść na górę przed masą podstawowych i średniej klasy smartfonów, że jego konkurencyjne marki, Oppo i Realme, wydać co roku, rzucając w prawie wszystko, ale kuchnia zlewozmywak do swoich smartfonów, podczas gdy sportowy atrakcyjny punkt ceny. W tym artykule, spojrzymy na Redmi Note 7, który został po raz pierwszy uruchomiony na początku 2019 roku, i zobaczyć, czy nadal warto kupić w 2020 roku.

Redmi Note 7: Co oferuje ten wykonany w Chinach smartfon

Xiaomi's Redmi Note 7 dołącza do grona niedrogich smartfonów z doskonałymi funkcjami. W naszej recenzji Xiaomi Redmi Note 7 zebrał cztery i pół z pięciu możliwych gwiazdek. Było ku temu wiele dobrych powodów. Na przykład wspomniany już hojny akumulator o pojemności 4000 mAh pozwolił nam zabrać tę słuchawkę bez konieczności martwienia się o jej ładowanie pod koniec każdego dnia przy umiarkowanym wykorzystaniu. Dzięki wbudowanemu akumulatorowi 4.000 mAh nie trzeba ładować Redmi co dwie godziny.

Jeśli chodzi o fotografię, smartfon jest wyposażony w podwójną kamerę z tyłu i kamerę selfie z przodu, która znajduje się w wycięciu umieszczonym po prawej stronie w górnym środkowym segmencie wyświetlacza, który jest chroniony przez szkło Gorilla Glass 5. Mówiąc o wyświetlaczu: Smartfon Redmi'ego również uzyskał dobre wyniki w naszym teście. Posiada 6,3-calowy panel LCD o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli i oferuje wystarczającą jasność na te słoneczne dni. Xiaomi Redmi Note 7 również wycina piękną figurę w recenzji, szczególnie jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów.

Android: Czy Redmi Note 7 nadal będzie otrzymywać aktualizacje?

Kiedy Xiaomi wydał Redmi Note 7, Android 9.0 Pie został już zainstalowany bezpośrednio z pudełka. W tym czasie urządzenie nadal działało na MIUI 10 jako interfejs, który od tego czasu został zaktualizowany do MIUI 12, podczas gdy system operacyjny Android poddany jego aktualizacji powinien już być zaktualizowany do Android 10.

Ostatnio, Android 11 beta rozwinęła się dla pierwszej partii smartfonów zakwalifikowanych do jego otrzymania. Czy Redmi Note 7 będzie korzystać z nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego pozostaje do zobaczenia. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie należy sprawdzić, czy urządzenie będzie aktualizowane. MIUI 12: wszystkie funkcje, urządzenia i aktualizacje Ile kosztuje dziś Redmi Note 7? Jak wspomniano, Redmi Note 7 Xiaomi jest technicznie podobny do Samsung Galaxy A50. W momencie wprowadzenia na rynek, smartfon średniej klasy od Samsunga przyszedł z zalecaną ceną detaliczną w wysokości £309. Natomiast Redmi Note 7 został wprowadzony na rynek w ubiegłym roku w cenie znacznie poniżej 300 funtów. Należy pamiętać, że cena nie zawsze ma decydujące znaczenie, jeśli chodzi o wydajność smartfonu - ale już to wiemy.

Odnowiony Xiaomi Redmi Note 7: co powinieneś wiedzieć o odnowionych smartfonach?

Bez względu na to, czy cena jest zbyt wysoka, czy też jest ona obecnie niedostępna, czy też masz serce dla środowiska, istnieje kilka powodów, aby nie zdecydować się na zakup nowego smartfonu. W obu przypadkach, zazwyczaj będziesz musiał zdecydować się na zakup nowego urządzenia od dostawców internetowych, takich jak eBay lub Amazon; lub możesz szukać bezpośrednio odnowionych smartfonów.zaletą tak zwanych odnowionych smartfonów jest to, że są one tańsze do kupienia niż nowe. Powód: Są one towarem używanym. Chociaż na początku może to nie zabrzmieć zbyt ładnie, istnieje wiele powodów, dla których warto zwrócić takie urządzenia, które różnią się od siebie w zależności od osoby. Na przykład, oprogramowanie jest wadliwe lub słuchawka jest uszkodzona. A może kupujący po prostu nie był zadowolony z wyboru swojego modelu. Mimo, że urządzenia te są już używane, nadal znacznie różnią się od codziennych urządzeń używanych. 

Podczas gdy w standardowych urządzeniach używanych trzeba żyć z wadami, w przypadku odnowionych smartfonów nie jest to możliwe. Dzieje się tak dlatego, że takie telefony są najpierw poddawane wielu testom i wszystkie usterki zostaną naprawione, na przykład zepsuty wyświetlacz. W związku z tym otrzymasz nowe urządzenie po niższej cenie. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, należy upewnić się, że smartfon jest oferowany przez certyfikowanego sprzedawcę.

W niektórych przypadkach odnowione urządzenia są również oferowane przez samych producentów. Należą do nich na przykład Apple lub Dell. Inny punkt kontaktowy można znaleźć w samej Amazonii. Producent online oferuje artykuły odnowione w ramach programu "Amazon Renewed Guarantee". Aby osłodzić ofertę, firma Amazon oferuje roczną gwarancję na swoje odnowione produkty. Dlatego warto się temu przyjrzeć, zanim podniesiesz słuchawkę.

Alternatywy dla Xiaomi Redmi Note 7: nowsze smartphone'y działają lepiej

Jasne, że Redmi Note 7 przekonał nas w swojej zeszłorocznej recenzji. Ale to nie znaczy, że była doskonała we wszystkich dziedzinach. Posiadanie dużej pojemności baterii jest zawsze miłe. Podczas gdy Xiaomi Redmi Note 7 obsługuje funkcję Quick Charge 4, nie jest dostarczany z dołączoną ładowarką. Jeśli nie chcesz czekać, aż ładowarka o mocy 10W w pełni napełni akumulator, musisz wziąć do ręki nowy kabel ładowarki, a w tym segmencie cenowym na pewno znajdziesz alternatywę u innych producentów. Jeśli jednak chcesz odebrać smartfon Redmi, proponujemy nowszy Xiaomi Redmi Note 8 lub Xiaomi Redmi Note 8T. 

Oto co oferują Note 8 i Note 8T: Czterokamera w pakiecie z chipsetem Snapdragon 665 i procesorem graficznym Adreno 610 Note 8T: 18W szybka ładowarka Redmi Note 7 jest dostarczana wraz z nimi: 6,3-calowy wyświetlacz z szybą Gorilla Glass 5 Szybkie ładowanie jest obsługiwane przez akumulator o pojemności 4000 mAh 

Alternatywa #1 do Xiaomi Redmi Note 7: Note 8: Redmi

Xiaomi wydał notę Redmi 8 w sierpniu 2019 roku. Różnice w porównaniu z jego poprzednikiem nie są tak wyraźne, ale nadal są zauważalne. Bateria 4,000 mAh pozostaje taka sama, jak w przypadku 6,3-calowego wyświetlacza. Na zewnątrz te dwa urządzenia prawie nie różnią się od siebie - niewiele można je rozdzielić.

Jeśli lubisz mieć dużo kamer na swoim smartfonie, na pewno będziesz zadowolony z Redmi Note 8. Wszystkie cztery z nich znajdują się w szklanej tylnej części urządzenia. W przedniej części Notatki 8 zainstalowano jednak tylko samotną kamerę selfie. Inną różnicą pomiędzy tymi dwoma modelami są chipsety. Skończy się to na nowszym chipsecie Snapdragon 665 dla Note 8 i Adreno-610-GPU dla grafiki.

Alternatywa #2 do Xiaomi Redmi Note 7: Note Redmi 8T

Również w tym samym roku Xiaomi wprowadził na rynek notę Redmi 8T za mniej niż 200 euro (225 dolarów). Urządzenie nie jest w żaden sposób gorsze od Uwagi 7 lub Uwagi 8. Podobnie jak Redmi Note 8, Redmi Note 8T oferuje konfigurację z czterokamerową kamerą i jednym obiektywem do samodzielnego ustawiania ostrości. Posiada również 6,3-calowy wyświetlacz pod szybą Gorilla Glass 5 i jak można się pewnie domyślić, Note 8 i Note 8T są podobne pod względem chipsetu. Pod maską znajduje się Snapdragon 665 i procesor graficzny Adreno 610.

W przeciwieństwie do uwagi 7, Xiaomi dołączył ładowarkę o mocy 18W do swojej uwagi 8T Redmi. Dzięki temu od samego początku można ładować urządzenie szybciej niż Note 7.

Wniosek: Czy nadal warto kupić Redmi Note 7?

To naprawdę zależy od tego, czego dokładnie chcesz dla swojego kolejnego smartfona. Jeśli chodzi o wydajność baterii, wyświetlacz i jego funkcje, Redmi Note 7 nadal oferuje dobry stosunek jakości do ceny. Jeśli jednak należysz do tych, którzy nie zawsze ładują swoje urządzenie w nocy, ale w razie potrzeby, powinieneś zainwestować w szybką ładowarkę. Jeśli nie posiadasz jeszcze w domu szybkiej ładowarki, możesz ponieść dodatkowe koszty, a w przypadku elastycznego systemu kamer, powinieneś przyjrzeć się Redmi Note 8 i Redmi Note 8T. Zasadniczo są one bardzo podobne do Redmi Note 7, ale oferują użytkownikowi czterokamerunkową konfigurację. Ponadto oba te smartphone'y pojawiły się na rynku później niż Notka 7. Dlatego można założyć, że będą one na końcu odbioru aktualizacji jeszcze przez dłuższy okres czasu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top