• 17 czerwca 2024

Zatrzymaj aplikacje do wysyłania wiadomości, a aparat fotograficzny nie będzie w stanie zobaczyć niektórych plików i folderów, korzystając z funkcji "ukryj" w systemie Android.

Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć zachować w tajemnicy niektóre z plików na swoim urządzeniu z systemem Android. Zapobieganie temu, aby WhatsApp i inne aplikacje nie wychowywały ich jako opcji, gdy chcesz coś opublikować, jest jednym z nich, zwłaszcza gdy często mamy w tej chwili spotkania online, co może obejmować udostępnianie ekranu w celu zademonstrowania rzeczy współpracownikom. Może się też zdarzyć, że stworzysz kolekcję zdjęć na prezent urodzinowy dla partnera i nie będziesz chciał, aby przypadkowo się o nie potknęli, gdy będą pożyczać telefon.

Bez względu na powód, łatwo jest ukryć te pliki lub foldery na urządzeniu z systemem Android. Nie wymaga to żadnych dodatkowych aplikacji i proces ten trwa tylko kilka sekund. Ponadto, równie proste jest ponowne uwidocznienie tych plików. Pokażemy Ci jak ukrywać pliki w Androidie.

Jak mogę ukryć poszczególne pliki na Androida?

Jeśli chcesz ukryć tylko jeden plik lub kilka wybranych, możesz to zrobić z łatwością. Na swoim urządzeniu otwórz aplikację menedżera plików (zazwyczaj jest ona nazywana Moje pliki na urządzeniach Samsung lub Pliki na zwykłym Androidie). Wybierz odpowiedni nośnik danych (zazwyczaj jest to wewnętrzny nośnik danych lub karta SD, jeśli urządzenie ma taką opcję), a następnie przejdź do pliku lub plików, które chcesz ukryć.

Jak ukryć pliki w systemie Android: Korzystanie z Menedżera plików

Naciśnij i przytrzymaj plik, aż pojawi się jakaś opcja menu. Dotknij trzech punktów w prawym górnym rogu, a następnie wybierz Zmień nazwę. Teraz wystarczy, że na początku nazwy pliku umieścisz kropkę (lub kropkę dla naszych amerykańskich czytelników). Gdy już to zrobisz, dotknij Zmień nazwę, a zobaczysz, że plik zniknął z listy.

Jak ukryć pliki w systemie Android: Zmiana nazwy plików

Nie martw się, nadal tam jest, tylko ukryte dla widzów. Możesz powtórzyć ten proces dla dowolnej liczby plików, wiedząc, że nie zostaną one uszkodzone, ale będą zasłonięte przed każdym, kto patrzy na Twój telefon lub aplikacje, które mają dostęp do Twoich plików. Jeśli chcesz obejrzeć ten plik, przewiń go w dół, a my wyjaśnimy, jak to zrobić poniżej.  

Jak mogę ukryć foldery w systemie Android?

Proces ukrywania folderów jest dokładnie taki sam jak w przypadku pojedynczych plików. Więc upewnij się, że masz wszystkie pliki już zapisane w tym folderze, a następnie przejdź przez opisane powyżej kroki. Tylko tym razem zmień nazwę folderu, a nie pliku.

Jak mogę zobaczyć ukryte pliki i foldery na Androida?

Tak więc, pliki lub foldery są teraz ukryte przed ciekawskimi oczami. To wspaniale, ale nie można ich też zobaczyć, co nie jest tak dobre. Ale to jest szybka naprawa. Wystarczy, że otworzysz aplikację menedżera plików i stukniesz trzy punkty w prawym górnym rogu i wybierzesz Ustawienia. W tym miejscu przewiń w dół, aż zobaczysz opcję Pokaż ukryte pliki systemowe, a następnie włącz ją.

Jak ukryć pliki w systemie Android: Ujawnianie plików

Teraz, jeśli przejdziesz z powrotem do folderu, w którym znajdują się ukryte pliki lub folder, powinieneś zobaczyć je na górze listy, lekko wyszarzone, aby wskazać ich ukryty status. Zauważ, że pliki są widoczne tylko w aplikacji menedżera plików, więc nie pojawią się na liście WhatsApp lub rolce aparatu, dopóki nie zmienisz ich nazwy, usuwając kropkę (kropkę) od początku ich nazw.

Aby uzyskać więcej sposobów, aby uzyskać jak najwięcej z urządzenia, przeczytaj te Android 10 wskazówek i sztuczek i jeśli myślisz o uaktualnieniu słuchawki wkrótce to nasz łapanka najlepszych telefonów z systemem Android da ci nasz wybór z obecnych modeli.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top