• 23 lipca 2024

Myślisz o parametrach swojego sprzętu i o tym, jak pozwoli Ci oglądać filmy, grać w gry komputerowe czy oddawać się innym formom rozrywki. Często zapominasz o bezpieczeństwie. Listwa zasilająca dostosowana do Twoich potrzeb zapewni Ci bezpieczeństwo. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Liczba gniazd

Musisz wziąć pod uwagę liczbę urządzeń, które chcesz podłączyć do listwy zasilającej. Upewnij się również, że wybierasz sprzęt kompatybilny z dostępnymi gniazdami. Najpopularniejsza wersja posiada pięć kontaktów. Możesz jednak wybrać bardziej zaawansowane opcje, np. wersję dwurzędową. Popularna jest także listwa zasilająca z wyłącznikami.

Filtry zabezpieczające

Bezpieczeństwo to coś, o co każdy z nas powinien dbać. Dobrze, aby Twój sprzęt był chroniony przed uszkodzeniem przez listwy zasilające. Taką pomoc mogą zapewnić filtry, w tym filtr przeciwprzepięciowy, który chroni przed skokami napięcia podczas burz, filtr telefoniczny oraz filtry RFI/EMI, które chronią przed zakłóceniami. Zależy nam na jakości i niezawodności kupowanych produktów, dlatego zaprojektowaliśmy i wdrożyliśmy rozwiązania, które spełnią Twoje oczekiwania. Każda oferowana przez nas listwa zasilająca jest zgodna z rozporządzeniem UE 2002/96/WE.

Listwa zasilająca - czas reakcji

Czas reakcji jest kluczowym wskaźnikiem jakości urządzenia, którego zakup rozważasz. Parametr ten określa czas, jaki zajmie listwie zasilającej odłączenie prądu od Twojego urządzenia. Maksymalny wynik powinien wynosić 25 nanosekund. Lepsze jakościowo urządzenia dadzą jednak niższy wynik.

Listwa zasilająca

Maksymalne obciążenie listwy zasilającej

Ten parametr jest ważny, jeśli planujemy podłączyć do listwy zasilającej wiele urządzeń. Maksymalna wartość, w watach, wskazuje, ile mocy mogą pobierać podłączone do niej urządzenia. Przy wyższej wartości będziesz mógł korzystać jednocześnie z bardziej zaawansowanych urządzeń.

Pozostałe parametry

Warto rozważyć inne czynniki, które mogą wpłynąć na Twoją decyzję, w zależności od konkretnych potrzeb. Warto zwrócić uwagę na maksymalny prąd impulsu oraz pochłanianie energii. Ważne są również dodatkowe zabezpieczenia, zwłaszcza jeśli są dzieci.

QUICK SWITCH i jesteś w stanie pracować wydajnie

Wśród wielu produktów znajdziesz listwy zasilające, które mają różne długości i gniazda. Dzięki temu masz pewność, że uda Ci się wybrać odpowiednią. Praktycznym elementem jest przełącznik nożny Quick Switch, który jest podświetlany i posiada przydatną funkcję. Możesz mieć pewność, że Twoje urządzenia otrzymają zasilanie, gdy on się zaświeci. Można go również używać bez konieczności schylania się. Przycisk pozwala na włączenie lub wyłączenie zasilania poprzez położenie listwy na ziemi.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top