• 23 lipca 2024

Dziś każdy z nas wie, że większość telefonów komórkowych jest produkowana wyłącznie w Chinach. Jednocześnie tak duże chińskie firmy jak Huawei są światowymi liderami w produkcji i sprzedaży sprzętu telekomunikacyjnego, dzięki czemu wiele smartfonów tego producenta jest wyjątkowych, ponieważ pracują na chipach własnej produkcji. Na przykład Huawei Mate 20 Pro może pochwalić się 7-nanometrowym procesorem Kirin 980, który okazuje się szybszy niż rozwiązania z serii Snapdragon firmy Qualcomm, które widzimy w różnych topowych urządzeniach innych producentów. Dlatego też wiele osób zastanawia się dziś nad zamówieniem telefonu bezpośrednio z Chin, ponieważ w ten sposób można zaoszczędzić trochę pieniędzy przy kupnie nowego smartfona, ponieważ cena chińskiego gadżetu, zamówionego bezpośrednio, jest z reguły znacznie niższa niż cena, jaką można zapłacić za taki sam gadżet, kupiony na terytorium kraju ojczystego.

oppo samrtfon

Na co należy zwrócić uwagę przy zamawianiu smartfona z Chin?

Powinieneś wiedzieć, że z reguły Chińczycy wysyłają towar dopiero po wpłaceniu przez Ciebie 100% ceny zakupu i że nie ponosi prawie żadnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo tej przedpłaty.

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy przy kupnie smartfona z Chin jest skorzystanie z międzynarodowego systemu płatności, który gwarantuje zwrot pieniędzy na przykład w przypadku oszustwa.

Przed zamówieniem telefonu należy wziąć pod uwagę fakt, że przy dostawie przejdzie on co najmniej dwie kontrole celne, a jeśli Chińczycy wypuszczą go bez problemu, odbiorca może odmówić wpuszczenia go na swoje terytorium.

W takim przypadku trzeba będzie zrezygnować z zamówienia, a następnie starać się odzyskać pieniądze od sprzedawcy.

smartonf

Zamawianie smartfona z Chin

  • Najpierw należy zarejestrować się w jednym z serwisów dostarczających telefony z Chin.

  • Następnie należy wybrać polecany produkt i złożyć zamówienie, uprzednio kontaktując się ze sprzedawcą i czytając opinie o nim (jeśli takie istnieją).

  • Następnie musisz zapłacić za produkt, postępując zgodnie z instrukcjami podanymi na stronie internetowej, na której złożyłeś zamówienie.

  • Następnie należy wybrać metodę dostawy, którą zaleca się wybrać jako przesyłkę lotniczą poleconą.

  • Status przesyłki rejestrowanej oznacza, że do Twojego zamówienia zostanie dodany specjalny numer, który pozwoli Ci określić miejsce pobytu paczki w danym momencie (możesz to zrobić za pośrednictwem specjalnej strony internetowej).

  • Ostatnim krokiem będzie odebranie telefonu. Nie jest możliwe podanie dokładnego czasu dostawy, ponieważ zależy to od szybkości działania poczty w kraju odbiorcy oraz od tego, z jakiego obszaru została wysłana paczka, ale średnio dostawa trwa 3-4 tygodnie.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top