• 4 grudnia 2023

Funkcja Dual SIM jest coraz częściej spotykana w wielu smartfonach. To rozwiązanie stosowane jest zarówno w tańszych, jak i flagowych urządzeniach. To, w jakim trybie działa, zależy od możliwości telefonu. Spróbujemy szybko i treściwie odpowiedzieć na pytanie, jaki telefon z Dual SIM jest godny polecenia.

Najlepszy telefon Dual SIM

Aby odpowiedzieć na pytanie jaki smartfon będzie dobry, na początku szybko wytłumaczymy, jak działa telefon Dual SIM. Pewnie każdemu zdarzyło się kiedyś zapomnieć służbowego telefonu z domu lub na odwrót - siedzimy w pracy i zdajemy sobie sprawę, że nie ma naszego prywatnego smartfona. Funkcja Dual SIM ma rozwiązać ten problem, ponieważ możesz mieć dwa numery w jednym urządzeniu.

Telefon z funkcją Dual SIM oczywiście będzie działał z jedną kartą i nie zakłóci to w żadnym wypadku pracy urządzenia. Jednak, aby w pełni korzystać z tej funkcji, należy w odpowiednim slocie umieścić dwie karty SIM.

Kiedy już zdecydowałeś się na korzystanie z dwóch numerów, to musisz wiedzieć, że w zależności od telefonu funkcja ta inaczej będzie działać. Mamy trzy rodzaje trybów Dual SIM:

  • Tryb pasywny - w telefonach obsługujących ten tryb, faktycznie mamy dwa wejścia na SIM, ale tylko jedna karta jest aktywna. To oznacza, że jeśli chcemy skorzystać z drugiej karty, musimy ręcznie ją włączyć, poprzez wybranie odpowiedniej opcje w ustawieniach. Jest to najmniej zaawansowany tryb i jednocześnie najczęściej spotykany, zwłaszcza w tańszych urządzeniach.

  • Tryb standby - tutaj funkcja jest już nieco bardziej zaawansowana. Obie karty są aktywne, jednak tylko do momentu, kiedy nie zaczniemy używać jednej z nich. Kiedy np. odbierzemy połączenie, które przychodzi na nasz prywatny numer, służbowa karta przestaje być aktywna.

  • Tryb aktywny - w tym przypadku funkcja Dual SIM jest najbardziej rozbudowana. Obie karty są cały czas aktywne, dzięki czemu nawet w trakcie rozmowy możesz się swobodnie między nimi przełączać. Ten tryb występuje w droższych urządzeniach, ponieważ wymaga dwóch odrębnych anten GSM.

Dobry telefon z Dual SIM z pewnością będzie miał tryb standby lub aktywny. Warto przed zakupem się zapoznać z tym, jak działa funkcja.

telefony dual sim ranking

Telefon z Dual SIM - Ranking

Przedstawiamy krótki ranking smartfonów, które posiadają tę modną ostatnio funkcje. Można wśród nich znaleźć zarówno telefony wodoszczelne z Dual SIM, jak i inne ciekawe rozwiązania.

W naszym TOP 5 znajdują się:

1. Xiaomi Redmi 5A

2. Xiaomi Redmi 5

3. Xiaomi 5 Plus

4. Huawei P20 Lite

5. Samsung Galaxy Note 9

Jeśli szukasz porządnego telefonu z LTE i Dual SIM, to przed zakupem musisz koniecznie zapoznać się z tym, jaki tryb obsługuje dany smartfon. Jest ogromna różnica między trybem pasywnym a aktywnym. Dlatego, jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości tej funkcji, powinieneś się upewnić, że Dual SIM działa w trybie active. W tym przypadku warto zdecydować się na nieco lepsze urządzenia, w których ta funkcja jest lepiej rozbudowana. Opcja ta bardzo ułatwia posiadanie dwóch numerów. Uciążliwe noszenie dwóch telefonów przejdzie do historii i z pewnością pozwoli zaoszczędzić sporo czasu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top