• 1 kwietnia 2023

W renderowaniu 3D na podstawie patentu zgłoszonego przez Xiaomi pokazano smartfon z prawdziwie bezprzewodowymi słuchawkami zintegrowanymi. Czy idziemy za daleko?

Po raz kolejny, to holenderski zakład technologiczny LetsGoDigital nabył patenty Xiaomi i przywrócił je do życia dzięki renderingom 3D. W lewym i prawym górnym rogu znajduje się smartfon z dwoma przegródkami do umieszczenia bezprzewodowych słuchawek.

Te renderingi wykonane przez LetsGoDigital opierają się na dokładnie dwóch patentach. Jeden zgłoszony przez Pekin Xiaomi Mobile Software w Chinach. Drugi zarejestrowany przez chińskiego giganta w Międzynarodowym Systemie Wzorów Przemysłowych w Hadze, który jest częścią WIPO, Światowej Organizacji Własności Intelektualnej.

Wbudowane bezprzewodowe słuchawki, które mogą działać jako głośniki
Wydaje się, że Xiaomi rozważa możliwość zainstalowania na górze obudowy jednego ze swoich smartfonów cylindrów, które służą jako schowek na dwie bezprzewodowe słuchawki douszne. Można by porównać ten system do przedziału S-Pen dla smartfonów Samsung Galaxy Note.

Jeśli przyjrzysz się bliżej powyższej animacji, zauważysz, że słuchawki się obracają. Dlatego, gdy są przechowywane w odpowiednich przedziałach, głośniki każdej słuchawki są skierowane do góry, na zewnątrz smartfonu.

Według LetsGoDigital oznaczałoby to, że po zapisaniu w smartfonie, prawdziwe bezprzewodowe słuchawki mogłyby działać jako głośniki dla smartfonu. Wydaje się to zbyt awangardowe jak na obecny rynek.

Dzięki miniaturyzacji przetworników lub membran, wynikającej z kształtu bezprzewodowych słuchawek, trudno sobie wyobrazić, by te małe urządzenia wypluwały dźwięk na tyle duży, by osiągnąć poziom głośności i jakości porównywalny z konwencjonalnymi głośnikami.

I nie wspominając już o technicznych ograniczeniach integracji dwóch słuchawek w smartfonie. Wyobraźcie sobie, jak gruby musiałby być. Skończyłbyś z ogromną cegłą, jak Energizer Power Max P18K.

Dodajmy do tego kwestie higieny i wpływ, jaki taka integracja miałaby na baterię smartfona, a możliwość pojawienia się tego typu koncepcji na rynku w najbliższej przyszłości wydaje się jeszcze bardziej wymyślna.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top