• 24 maja 2024

Aplikacja patentowa Xiaomi na smartfon składany została teraz zwizualizowana przez projektanta w formie renderingu 3D. Rezultat? Jest to naprawdę imponujący wynik. W rzeczywistości, ten zupełnie nowy smartfon Xiaomi mógłby być częścią linii produktów Mi Mix Alpha.

Wszyscy pamiętamy emocje towarzyszące Xiaomi Mi Mix Alpha w 2019 roku, składany smartfon koncepcyjny, który nigdy nie został w rzeczywistości wydany przez Xiaomi. Od tego czasu marka zarejestrowała wiele patentów podobnych typów technologii. Jeden z nich został odkryty przez holenderską stronę internetową LetsGoDigital. Portal połączył siły z projektantem 3D Jermaine Smit w celu opublikowania renderingu 3D tzw. Xiaomi Mi Mix Alpha Pro na kanale YouTube projektanta opartego na tym patencie. Super kamera o rozdzielczości 108 MP, dwuekranowa i z modemem 5G Jak widać, przedni panel również pokrywa obie krawędzie; z drugiej strony, jeden segment z tyłu posiada wyświetlacz, podczas gdy drugi jest zajęty przez dość duży aparat, którego obiektyw można rozszerzyć w taki sam sposób, jak w przypadku mechanizmu zoom aparatu kompaktowego. Według LetsGoDigital zdjęcia przedstawiają dwa warianty modeli, jeden z czarną powierzchnią zewnętrzną, a drugi z przezroczystą. Na zdjęciach widać na przykład, że jest to smartfon 5G (bazujący na przedstawionym poniżej smartfonie) i że główny przetwornik obrazu oferuje rozdzielczość 108 megapikseli wraz z opcjami zoomu. W opatentowanej wersji aparat ten znany jest również jako "aparat Super-AI". System aparatu zawiera duży obiektyw, który może fizycznie powiększać i pomniejszać.

Na stronie internetowej wyjaśniono dalej, że "ekran obejmuje cały przedni segment". Górna i dolna krawędź ekranu zostały zminimalizowane, a wyświetlacz jest zaokrąglony po bokach. Drugi ekran znajduje się z tyłu, który zajmuje około 60 procent powierzchni. Ekran z tyłu najprawdopodobniej posłuży także jako wizjer, pozwalając na prawidłowe nakręcenie klatki przy użyciu superkamery AI. Skomercjalizowany model? Niestety, to tylko czysta spekulacja oparta na patencie, który może skończyć się gorącym powietrzem. Producenci stale zgłaszają patenty na technologie, które nigdy nie ujrzą światła dziennego, jako zabezpieczenie dla swoich pomysłów w przypadku, gdy rzeczywiście zobaczyłby światło dzienne, gdy technologia dogania pomysły.LetsGoDigital uważa, że Xiaomi Mi Mix Alpha Pro może skończyć się jako rzeczywistość pewnego dnia, być może pod nazwą Xiaomi Mi Mix 4, gdzie sprawia, że skok od statusu telefonu koncepcyjnego do rzeczywistego urządzenia. 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz
Top