• 17 czerwca 2024

Coraz częściej pierwszym wyborem wielu konsumentów stają się smartfony marki Xiaomi. Jeszcze niedawno nikomu nieznana firma, dziś może się pochwalić tytułem lidera na chińskim rynku mobilnym. Skąd jej popularność i jak osiągnęła sukces?

Chińska firma Xiaomi z roku na rok może pochwalić się coraz lepszymi wynikami sprzedażowymi. Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim połączeniu niskiej ceny i ciekawego designu.

Xiaomi - co to za firma?

Firma Xiaomi wystartowała w rok 2010, kiedy to zaprezentowano oprogramowanie MIUI, które bazowało na androidzie. Lei Jun jest założycielem oraz prezesem firmy i to głównie on stoi za tak dużym sukcesem marki. Podobno jeszcze przed założeniem swojego imperium Lei Jun rozkładał telefony wielu producentów i szczegółowo sprawdzał, jak są złożone. Niezależnie od tego, czy to prawda, telefony Xiaomi zbierają pozytywne recenzje i są coraz częściej wybierane przez wielu użytkowników.

Mi 1 - jaka firma produkuje telefony Xiaomi?

Pierwszym telefonem, który powstał pod skrzydłami firmy Xiaomi jest Mi 1. Kiedy zaprezentowano go na konferencji, to wtedy wielu zarzucało mu, że za bardzo przypomina najbardziej znane telefony z nadgryzionym jabłkiem. Jednak sam prezes firmy nie ukrywał, że inspiruje się najlepszymi producentami. Z czasem kontrowersje na ten temat szybko ucichły, a firma Xiaomi zaczęła zbierać coraz lepsze opinie na swój temat. Sprzedaż telefonu Mi 1 przebiła najśmielsze oczekiwania i osiągnęła poziom siedmiu milionów. Trzeba przyznać, że pierwszy telefon chińskiego tygrysa wyróżniał się na tle konkurencji. Był dużo tańszy niż smartfony innych producentów, a jego specyfikacja była porównywalna lub lepsza.

Czy Xiaomi to dobra firma? Kolejne smartfony chińskiego producenta

Firma Xiaomi podboju rynku nie zakończyła na jednym, popularnym modelu. Następnym telefonem, który wypuściła było Mi 2. To, co zachwyciło odbiorców tym razem to wygląd telefonu. Zdecydowanie przebijał swoim designem urządzenia z tej samej półki cenowej innych producentów. Od tamtego czasu na pytanie: Czy Xiaomi to dobra firma? Zaczęto odpowiadać zdecydowane “tak”, a nawet najwięksi sceptycy przekonali się do chińskich produktów.

firma Xiaomi

Smartfon Xiaomi Redmi - co to za firma?

Kolejnym krokiem chińskiej firmy w podbiciu rynku mobilnego było wydanie drugiej linii telefonów. Obok flagowych produktów Mi, powstała linia Redmi, która oferowała telefony ze średniej półki cenowej. I właśnie te modele wybiły firmę na prawdziwe wyżyny. Telefony Redmi charakteryzują się doskonałą specyfikacją i ciekawym designem, a dodatkowo można je nabyć w naprawdę niskiej cenie. Linia ta zyskała taką popularność, że z czasem stała się samodzielną marką. Jeśli więc ktoś się zastanawiał co to za firma produkuje Redmi - to właśnie Xiaomi.

Co to za firma Xiaomi? Jedna z najlepszych!

Firma Xiaomi zachwyca nie tylko swoimi telefonami, ale też niecodziennymi rozwiązaniami. Dzięki innemu niż konkurencja podejściu do marketingu i produkcji może zaoferować telefony w naprawdę niskiej cenie. Rosnąca popularność, jaką zyskują telefony Xiaomi sprawia, że coraz rzadziej pojawia się pytanie: Co to za firma? Chiński gigant postawił na dobrą opinię przekazywaną od jednego zadowolonego użytkownika do drugiego, co jak widać - sprawdza się.

Firma Xiaomi udowodniła, że oszczędzając na niektórych płaszczyznach, można zaoferować telefony, które łączą w sobie niską cenę, solidne wykonanie i interesujący design. 

Komentarze (1)

  • 25 maja 2020

    Adam

    A ja mam negatywną opinię o xiaomi, nie o telefonie, bo telefonu nie miałem, ale miałem roborocka i opaskę od nich. w obu przypadkach sprzety nie wytrzymały roku

    Odpowiedz
Zostaw komentarz
Top